Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

TČ země/voda

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jaký typ tepelného čerpadla země/voda (jaký příkon/výkon/topný faktor) bychom si měli pořídit do novostavby rodinného domu. Předpokládaná zastavěná plocha 120m2, užitková plocha 216m2. Dům by měl být dvoupodlažní, nízkoenergetický. Uvažujeme o doplňkovém vytápění krbovými kamny se vzduchovými průduchy do patra domu.
Dále bych se chtěla zeptat, jestli byste mi doporučili jet se podívat na veletrh Moderní vytápění, který se koná tento týden (26.2.-1.3.) v Praze-Letňanech? Jedná se mi o to, že s projektem jsme úplně na začátku, tj. před podáním žádosti na ČEZ na odběr el.energie = začneme stavět nejdříve příští rok na jaře...
Děkuji předem za odpověď.
Jana Čermáková
PS: Vaše stránky jsou výborné :o)
  • 23. 2. 2009  20:05
  • Jana Čermáková

Pro takto velký dům bude mít tepelné čerpadlo výkon mezi 7 až 9 kW. Pro zadání podkladů na ČEZ je potřebné znát tepelnou ztrátu, ze které se určí konkrétní tepelné čerpadlo a tomu odpovídající požadavky na příkon a velikost hlavního jističe. Předběžně budete potřebovat pro kotelnu jistič 16 A.
Na výstavě moderní vytápění si můžete snadno vybrat dodavatele tepelného čerpadla.
  • 26. 2. 2009  17:37
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku