Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

regulace a útlumy

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den. Je pravda, že při vytápění RD tepelným čerpadlem země/voda (vrt) musí běžet TČ 24 hodin denně a vytápět tak místnosti stále např. na 22 stupňů celý den? Pokud např. ráno odcházím do práce a přicházím odpoledne musí TČ běžet i po tuto dobu, když by postačilo vytápět pouze např. na cca 18 stupňů, jako např. u plynového topení? Je možné pomocí nějakého prostorového termostatu v místnosti nastavit sepnutí např. v 15 hodin na 22 stupňů a na noc a dopoledne zase ubrat na 18 stupňů, abych dosáhl úspory energie? Děkuji za odpověď.
  • 29. 2. 2012  17:19
  • Jiří

Útlumy v domě dělat můžete, ale v rozumné míře (18 je v pořádku).
Pro tepelné čerpadlo je lepší když jede plynule na nižší teploty - má pak nižší spotřebu energie. Při zapnutí tepelného čerpadla po delším útlumu může být jeho provoz méně efektivní a v zimě nemusí stíhat dům vytápět.
  • 29. 2. 2012  18:56
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku