Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Nibe vers. IVT

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

V odpovědi z 27.2., zda volit TČ Nibe1245/5, nebo IVT HE C6, jste použil u Nibe jiné označení-č.1224/5. Teď si nejsem jistý, zda to, co jste odpovídal, platí pro TČ Nibe 1245/5.
Protože mám známého, jenž má TČ Nibe 4roky a je po všech stránkách, i s dodávající firmou velmi spokojen, i vzhledem k cen. nabídce bych volil také Nibe. Trochu jste mne zviklal odpovědí o problému s ohřevem TUV.
Které TČ Nibe má tedy srovnatelné parametry s Vámi doporučeným IVT Greenline HE C6? Nový dům130m2, podl. vytápění+ ohřevTUV, TZ 5,5KW, plošný kolektor 300m.
Děkuji.
  • 29. 2. 2012  13:26
  • bedaz

Má to být samozřejmě 1245:-))
Jediné použitelné od NIBE je 1245/6. 1245/8 má sice při ohřevu teplé vody skoro 5,5 kW, pro topení už by ale bylo předimenzované. NIBE tyto problémy s množstvím teplé vody nyní řeší instalací typu 1145/6 a k tomu velkého 500 l zásobníku. Tím se vyřeší dostatečná zásoba vody, ale s nízkým výkonem v zimě bude tepelné čerpadlo obtížně stíhat do topení.
  • 29. 2. 2012  19:10
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku