Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Tepelné čerpadlo a regulace teploty v domě

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,

uvažuji o TČ země - voda se zemním kolektorem. Topný systém v domě bude tvořen z 50% podlahovým topením a z 50% radiátory (2 okruhy). Projektant navrhl na radiátory termohlavice, aby šlo regulovat teplotu v jednotlivých místnostech. Pro podlahovku navrhuje opět regulaci v jednotlivých místnostech umístěním termostatu do každé místnosti. Co si prosím myslíte o výše popsané možnosti regulace teploty v každé místnosti domu?

Dík moc za Vaši odpověď.
  • 12. 11. 2011  21:01
  • Martin

Je lepší nechat některé hlavní místnosti bez regulace. Podle nich pak budete nastavovat ekvitermní křivku tepelného čerpadla.
V případě, že budou mít vlastní regulaci všechny okruhy (nebo výrazná většina), musí být u tepelného čerpadla akumulační nádrž, která zajistí dostatečný průtok vody v tepelném čerpadle i když se všechny okruhy uzavřou.
  • 14. 11. 2011  09:54
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku