Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

hotjet nejvyšší topný faktor

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

V prospektu Hotjet je uvedeno, že mají lepší topný faktor než většina ostatních tepelných čerpadel. Čím je to způsobeno?
  • 8. 11. 2011  20:47
  • Jarda

Obecně platí, že čím máte lepší topný faktor tím je tepelné čerpadlo dražší. Pro dosažení vyššího topného faktoru musíte použít lepší kompresor, větší výměníky, více chladiva, lepší oběhová čerpadla atd. Z tohoto pohledu nemůže mít levné tepelné čerpadlo výrazně lepší topný faktor než zbytek konkurence.
Některé špatně vybavené zkušebny neumí správně měřit parametry tepelných čerpadel včetně cyklu odtávání. Měří tedy bez něj a oproti dobře vybaveným renomovaným zkušebnám jim tak vychází výrazně lepší výsledky.
Vzhledem k tomu, že uvedený výrobce nechce sdělovat ve které zkušebně a jak byla jejich tepelná čerpadla měřena, je to myslím s tím nejvyšším topným faktorem docela jasné.

  • 10. 11. 2011  14:42
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku