Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Zapojení ovládání tepelného čerpadla prostorovým termostatem

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, mám TČ vzduch-voda. Prosím o radu k zapojení ovládání. Zapojeno je to momentálně tak, že pokojový termostat mi spíná oběhové čerpadlo k radiátorům a venkovní výměník si tzv. jede po svém. Dochází ale k cyklování tj. když mám v pokoji teplo tak termostat vypne oběhovku a venkovní jednotka když je natopeno na max. teplotu vypne a jakmile se trošku ochladí tak zas zapne.. intervaly jsou ale velmi časté.. nebylo by lepší zároveň s oběhovkou která je řízena termostatem s hysterezí zapínat i relé venkovní jednotky? Myslím i vzhledem k životnosti kompresoru a také k spotřebě el. Děkuji Vám za radu.
  • 19. 10. 2011  08:01
  • Petr5

Jediná správná regulace pro tepelné čerpadlo je ekvitermní podle venkovní teploty. Pokud vám nějaký "chytrý" dodavatel prodal k tepelnému čerpadlu pouze prostorový termostat, tak mu to tepelné čerpadlo vraťte, protože takto nemá šanci plnit svůj účel - šetřit energii a peníze. O ničení kompresoru nemluvě.
  • 21. 10. 2011  12:49
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku