Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Tepelné čerpadlo LWZ 303 Integral

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, uvažuji o novostavbě od společnosti Bahal, která jako standardní řešení vytápění pro své domy nabízí čerpadlo LWZ 303 Integral. Chci se zeptat, jakou zkušenost s tímto čerpadlem máte. Zda má dostatečné parametry pro vytopení a ohřev TUV na ploše 119 m2. Mám obavy, aby obzvláště v chladnějších obdobích nedocházelo spíše k dotopení prostřednictvím přídavného elektrického topení. Jelikož máme na pozemku i přípojku plynu, není spíše vhodnější variantu kvalitně zateplená novostavba s dobrým plynovým kondenzačním kotlem? Je varianta s TČ LWZ 303 Integral opravdu optimální v poměru cena/výkon?

Děkuji
  • 17. 6. 2011  14:34
  • Marek Lukšík

Otázka je, jaké vybavení domu chcete mít. LWZ 303 je větrací jednotka s tepelným čerpadlem. Pokud v domě chcete mít řízené větrání, je to lepší volba než řízené větrání a plynový kotel. Pokud řízené větrání nechcete, bude levnější investičně i provozně normální tepelné čerpadlo země/voda nebo vzduch/voda.
  • 17. 6. 2011  16:25
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku