Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

TČ Nosreti

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

dostal jsem nabídku od fy. Nosreti z Ostravy na TČ 13,1kW, stojí cca 55.000,-Kč, ale technické údaje jsou v nabídce příliš obecné. Mohl by mi někdo poradit? Jde o TČ montované v Číně, kompr. je Micubiši
  • 17. 11. 2008  15:51
  • Honza

Parametry těchto čerpadel uvedené na webových stránkách dodavatele jsou značně nedůvěryhodné. Jsou udávány při neobvyklých provozních teplotách -5/50 nebo 0/50, které se při testování výkonu tepelných čerpadel vzduch/voda nikde nepoužívají. Z toho je zřejmé, že tyto stroje neprošly žádným oficiálním měřením parametrů podle evropských norem. Dodavatel si navíc plete topný výkon s topným faktorem. Pokud chcete mít jistotu co kupujete, obraťte se raději jinam.
  • 18. 11. 2008  09:58
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku