Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

tepelné čerpadlo Neoré High Power ATW54 16kW

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,
prosím o radu. Mám 35 starý rodinný dům - radiátory samotíž. Tepelné ztráty domu 18,2kW. V současné době mi dosluhuje kotel na uhlí.
Rád bych tepelné čerpadlo vzduch - voda. Oslovila mě firma s tepelným čerpadlem Neoré High Power ATW54 16kW s venkovní jednotkou Fujitsu. Můj dotaz: Jedná se o kvalitní čerpadlo, které vytopí po celý rok můj dům a je možný ekonomický provoz s tak velkými tepelnými ztrátami domu. Vydrží čerpadlo cca 20let. V současné době protopím 8tun uhlí cca za 18.000,-Kč + 24tisíc spotřeba elektriky (mám noční sazbu 8h). V případě neekonomického provozu tepelného čerpadla, dám nový kotel na uhlí s automatickým podavačem. Děkuji za odpověď.
  • 26. 5. 2011  20:41
  • Pavel Řepka

Výkon tepelného čerpadla je v pořádku.
Jak úsporně bude topit záleží na topném systému. Jestli vám i v největších mrazech stačí teplota v radiátorech 55 st.C, bude to úsporné. Pokud pouřebujete topit na víc než 60 st. C. Bude topný faktor vzduchového čepadla nízký.
  • 30. 5. 2011  10:53
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku