Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

podíl podlahového topení a radiátorů

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Díky za skvělé stránky a informace o TČ.
Prosím o radu. Začínáme stavět RD - bungalov. TZ asi 12 , ještě bude upřesněno. Plánujeme TČ země-voda kolektory od IVT či NIBE topení a ohřev TUV. Podlahové topení, ale ráda bych kombinovala s radiátory. Tedy dva okruhy. Mám dva důvody, 1) nižší teplota podlahy (lepší pro nohy, neotékejí atp.) a 2) prý lepší-rychlejší reakce systému na změny venkovní teploty, doporučován poměr 60 % do podlahy, 40 % do radiátorů. Nevím jestli se této informaci dá věřit. Jaký na to máte názor. děkuji Vlaďka
  • 8. 5. 2011  23:08
  • Vlaďka

Určitě nekombinujte podlahovku a radiátory v jedné místnosti. Je to zbytečně drahé a při dnešních nízkých tepelných ztrátách domů i v podstatě nefunkční.
Použijte v celém domě jen podlahové topení. Pokud nechcete, dejte radiátory pouze do ložnic nebo málo obývaných místností.
Výjimkou je koupelna, kde je obvykle topný žebřík i podlahové topení.
Otékání nohou se bát nemusíte, dnes má podlahové topení výrazně nižší teploty, než tomu bylo dříve v nezateplených domech.
  • 9. 5. 2011  12:10
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku