Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

invertor a nebo ne??

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Chci se zeptat na to co si o tom myslíte Vy. Na veletrhu v Brně jsem obhlížel TČ vzduch/voda (protože jej budu letos realizovat) Nejvíce se mně líbila značka IVT a NIBE. IVT říká že TČ s invertorem je nesmysl a provoz čerpadla se tím jen prodraží. NIBE říká, že invertor je zapotřebí, aby mebyly časté starty a tím pádem i větší spotřeba a poruchovost. V pořizovacích nákladech je levnější NIBE, ale v počtu prodaných čerpadel na trhu je lepší IVT. Na přímou otázku, proč bych si měl zvolit právě jejich výrobek mně nikdo nedokázal odpovědět. Rozdíl v ceně pořízení je cca 30%. Odpovíte mně Vy, jakožto nestranný
  • 20. 4. 2011  11:58
  • evžen

Obě značky jsou kvalitní a rozhodnutí je tedy na vás:-)). Co se týče invertoru zde je úryvek z našeho webu:

Tepelná čerpadla s frekvenčně řízenými kompresory, mají prakticky stejnou spotřebu elektřiny jako tepelná čerpadla bez této technologie. Výhody frekvenčního řízení nespočívají v nižší spotřebě elektřiny, ale v přizpůsobování výkonu tepelného čerpadla aktuální potřebě tepla pro vytápění domu. Tepelné čerpadlo díky tomu spíná méně často a nepotřebuje akumulační nádrž. Díky stejné technické koncepci jako mají klimatizační jednotky a masové produkci těchto zařízení v Asii, je cena poměrně příznivá.

Frekvenční řízení kompresoru má ale i své nevýhody. Při minimálním a maximálním výkonu je kompresor více opotřebováván a celé zařízení během roku „naběhá" mnohem více provozních hodin, což vede opět k vyššímu opotřebení jednotlivých komponentů. Frekvenčně řízené tepelné čerpadlo obsahuje výrazně více komponentů, zvláště elektronických, takže se zvyšuje riziko poruchy a rostou náklady na servis.

  • 20. 4. 2011  15:03
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku