Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

tepelné čerpadlo pro bungalov 175 m2

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, chystám se stavět dům o rozměrech 12,5 x 14m, typ domu bude BUNGALOV a zateplení bude polystirén 15cm. Typ vytapení: podlahové vytápění.Vypočítal jsem si zhruba tepelné ztráty domu na cca 12 - 14 KW. S tím, že počítám 80 W/m. Zajímalo by mě zda tepelné ztráty vypočítané jsou správné a jaký typ čerpadla (preferuji TČ VZDUCH/VODA) by jste mi doporučili a samozřejmě jaká je jeho cena vč. všech nutných doplňků (termostat, mřížky, oběhová čerpadla atd...). Co se týká ohřevu TUV tak to budu mít řešené samostaným bojlerem.
  • 12. 3. 2010  20:28
  • Michal

Ztráta takto zatepleného domu bude mezi 8 - 9 kW. Ohřev teplé vody bude tvořit přibližně 20 % celkové spotřeby tepla v domě, takže každopádně jí ohřívejte tepelným čerpadlem. Pokud máte na zahradě k dispozici plochu 350 m2 pro plošný kolektor, vyberte systém země voda, který investičně i provozně nejvýhodnější. Pokud ne, tak nějaké kvalitní čerpadlo vzduch/voda. Počítejte s investicí 200 - 280 tis Kč vč ohřevu teplé vody.
  • 15. 3. 2010  18:42
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku