Pravidla použití poradny

Možnost zadávat dotazy do poradny je podmíněna dodržováním následujících pravidel:

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotazy nesmí obsahovat vulgarismy a napadat jiné uživatele

Správce poradny si vyhrazuje právo odstranit dotaz při jakémkoliv porušení uvedených pravidel a to bez udání důvodu.

Provozovatel ABECEDY nenese zodpovědnost za obsah dotazů a příspěvků tazatelů.

pro Daniel - chlazení TČ Vaillant flexo compact

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Zdravím, vlastníme toto tepelné čerpadlo a chlazení podlahou v letních měsících využívám pravidelně, je tam potřeba toto nastavit zhruba ve 3 krocích, tak pokud budete chtít, tak vám s rozběhnutím chlazení a nastavením pomůžu, když se mě ozvete na:

acer.one@seznam.cz

jinak pomoci s nastavením by vám měla i realizační firma nebo technický zástupce Vaillantu, taky jsem to s nima řešil při prvním spouštění.

ještě k dotazu z jiného příspěvku o chlazení podlahou:

dle mého je to komfortnější než klasická klimatizace či fancoily, nedochází k proudu studeného vzduchu, ale chlad se rovnoměrně rozloží na celou plochu podlahy (při podlahovém vytápění), dá se nastavit i vyšší teplota vody na vstupu do podlahy, tak aby nevznikala kondenzace a aby se nepřechlazovala podlaha, dá se zapnout v době, kdy třeba jste mimo dům, ale ani pokud jste doma a máte spuštěné podlahové chlazení, tak to není nijak nepříjemné...dlažba je třeba pocitově studenější víc než vinyl či lino.

při venkovních teplotách kolem 30 st. stačí podlahové chlazení spustit každý druhý až třetí den na cca 12 hodin, samo si spíná a reguluje a dostáhnete v domě teploty do 24oC (i podkrovním se sedlovou střechou)....není problém dům vychladit klidně i na 18oC. :)

jinak chladíme země-voda přes plošný kolektor zakopaný v hloubce cca 1,5-1,7m, energeticky je to za pár korun spotřeby el.energie, jelikož při chlazení má čerpadlo nižší spotřebu a vyšší výkon oproti topení a stačí opravdu relativně krátkou dobu mít zapnuté - samozřejmě záleží na konkrétním domě, jeho konstrukci, stínění, natočení ke světovým stranám, atd...


  • 11. 6. 2019  11:26
  • Pavel

Díky za zajímavé informace.
  • 13. 6. 2019  09:52
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku