Pravidla použití poradny

Možnost zadávat dotazy do poradny je podmíněna dodržováním následujících pravidel:

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotazy nesmí obsahovat vulgarismy a napadat jiné uživatele

Správce poradny si vyhrazuje právo odstranit dotaz při jakémkoliv porušení uvedených pravidel a to bez udání důvodu.

Provozovatel ABECEDY nenese zodpovědnost za obsah dotazů a příspěvků tazatelů.

Zásobník na topnou vodu - je nutný?

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, mám dotaz na T.Č. pro cihlový dům z 30.let, plocha k vytápění - 125 m2 , tepelné ztráty - 22 780 W. Po případném zateplení stropu 17 500 W . Stávající rozvody otop.soustavy - trubky měď průměr 18,5 mm, desk. radiátory ,náplň - nemrznoucí směs. Návrh na t.č. od fy. Viessmann - typ Vitocal 200 - S - AWB - 201 D 16 - vnější jednotka + vnitřní jednotka , průtokový ohřívač t. vody Vitocal 200 S . Fa. doporučuje doplněk - zásobník na topnou vodu Vitocal 100 S - 200 l vč. oběh. čerpadla,čidla teploty topného pásu. Bez doplňků prý t.č. dům nevytopí. Proč ohřívat 200 l t.vody navíc ? Je to opravdu nutné? Při prvních třech návštěvách bylo řečeno, že zásobník na vodu není potřeba, při čtvrté návštěvě to samé, ale tři hodiny poté volal člověk z fy Viessmann že bez tohoto zásobníku t.č. dům nevytopí. Myslíte že je opravdu nutné mít tento zásobník? Zvláště když se tolikrát říkalo že není potřeba.
  • 5. 3. 2019  21:25
  • Jana

Zásobník nemá žádný vliv na to, jestli tepelné čerpadlo dům v zimě vytopí nebo dne. To záleží na výkonu tepelného čerpadla. Důvodem pro instalaci zásobníku je malý objem topné vody v topném systému. Podle vašeho popisu to ale vypadá, že v topném systému je vody dost a zásobník pravděpodobně potřebný nebude.

Měl jsem tady nedávno podobný dotaz. Ani po čtyřech návštěvách technika na místě nebyla firma schopná navrhnout pro tepelné čerpadlo Viessmann správné technické řešení a dát závaznou cenu.

Já bych si v takové situaci našel jinou montážní firmu, která má s tepelnými čerpadly zkušenosti a po jedné návštěvě bude schopná předložit závaznou a technicky správnou nabídku.

Koukněte sem:

https://www.abeceda-cerpadel.cz/cz/poradna?tema=1&idp=4479


  • 8. 3. 2019  07:49
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku