Pravidla použití poradny

Možnost zadávat dotazy do poradny je podmíněna dodržováním následujících pravidel:

 1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, případně navazujících technologií
 2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
 3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
 4. Dotazy nesmí obsahovat vulgarismy a napadat jiné uživatele

Správce poradny si vyhrazuje právo odstranit dotaz při jakémkoliv porušení uvedených pravidel a to bez udání důvodu.

Provozovatel ABECEDY nenese zodpovědnost za obsah dotazů a příspěvků tazatelů.

Ecoforest EcoGeo

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,
zaujalo mne TČ země-voda Ecoforest EcoGeo, které bych chtěl používat pro vytápění/chlazení mého RD. Nenašel jsem však nikde žádné pořádné reference ani na němekých forech. Co si o tomto čerpadle myslíte Vy? Má smysl investovat do tohoto TČ španělské výroby, i když na stránkách výrobce uvádí renomované značky jednotlivých komponent tohoto TČ nebo je lepší se držet klasických ověřených značek jako IVT, NIBE, Buderus, atd.
Děkuji
Petr
 • 5. 1. 2019  04:05
 • Petr

Klasické značky sice také mají funkci chlazení, ale řešené je to většinou nějakou externí jednotkou pro chlazení, takže je v kotelně hromada trubek a přepínacích ventilů.
Pro pasivní i aktivní chlazení to má ecoGeo řešeno po technické stránce opravdu nejlépe - v létě třeba nemusí přepínat mezi chlazením a ohřevem teplé vody, protože to umí vyrábět obojí najednou a má plynule řízený výkon takže nepotřebujete ani akumulační nádrž pro chlazení.
Čistě pro topení bych si vybral švédské čerpadlo, ale s kombinací topení a chlazení mají ve Španělsku zkušeností víc než Švédi:-)
 • 6. 1. 2019  07:55
 • Správce

Mnohokrát děkuji za odpověď. Souhlasím s Vámi, že integrované pasivní a aktivní chlazení včetně využití odpadního tepla k ohřevu TV vypadá u EcoForestu velmi dobře.
Neznáte ale nějakou jinou značku, která má stejné funkce také takto integrované? Zaráží mne, že jsem o EcoForestu nenašel nikde žádné reference stejně tak jako žádný certifikát kvality. Tak mám obavu o to, aby vše fungovalo, jak slibují v reklamě.
Vy jste zaznamenal nějakou instalaci TČ této značky ideálně přímo zemního EcoGeo u nás nebo okolních zemích? Vy osobně byste doporučil instalaci EcoGeo?
Případně jaké TČ byste doporučil, když požaduji kromě topení do podlahovky a radiátorů také chlazení do podlahovky a fancoilů. Také se mi dosti líbí využití části odpadního tepla pro ohřev TV a zbytku tepla pro regeneraci zemního kolektoru.
 • 8. 1. 2019  02:58
 • Petr

Takovýchto tepelných čerpadel země/voda s chlazením se prodají v Evropě řádově jen tisíce za rok, nikoliv desetitisíce jako u běžných vzducháčů a pokud fungují, tak se o nich díky malému výskytu v diskuzích moc nedočtete:-)
Nechte si od dodavatele předložit reference, případně se na nějaké jeďte podívat.
Já jedno v provozu viděl a měl jsem z toho dobrý dojem.
 • 8. 1. 2019  07:19
 • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku