Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Ecoforest EcoGeo

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,
zaujalo mne TČ země-voda Ecoforest EcoGeo, které bych chtěl používat pro vytápění/chlazení mého RD. Nenašel jsem však nikde žádné pořádné reference ani na němekých forech. Co si o tomto čerpadle myslíte Vy? Má smysl investovat do tohoto TČ španělské výroby, i když na stránkách výrobce uvádí renomované značky jednotlivých komponent tohoto TČ nebo je lepší se držet klasických ověřených značek jako IVT, NIBE, Buderus, atd.
Děkuji
Petr
  • 5. 1. 2019  04:05
  • Petr

Klasické značky sice také mají funkci chlazení, ale řešené je to většinou nějakou externí jednotkou pro chlazení, takže je v kotelně hromada trubek a přepínacích ventilů.
Pro pasivní i aktivní chlazení to má ecoGeo řešeno po technické stránce opravdu nejlépe - v létě třeba nemusí přepínat mezi chlazením a ohřevem teplé vody, protože to umí vyrábět obojí najednou a má plynule řízený výkon takže nepotřebujete ani akumulační nádrž pro chlazení.
Čistě pro topení bych si vybral švédské čerpadlo, ale s kombinací topení a chlazení mají ve Španělsku zkušeností víc než Švédi:-)
  • 6. 1. 2019  07:55
  • Správce

Mnohokrát děkuji za odpověď. Souhlasím s Vámi, že integrované pasivní a aktivní chlazení včetně využití odpadního tepla k ohřevu TV vypadá u EcoForestu velmi dobře.
Neznáte ale nějakou jinou značku, která má stejné funkce také takto integrované? Zaráží mne, že jsem o EcoForestu nenašel nikde žádné reference stejně tak jako žádný certifikát kvality. Tak mám obavu o to, aby vše fungovalo, jak slibují v reklamě.
Vy jste zaznamenal nějakou instalaci TČ této značky ideálně přímo zemního EcoGeo u nás nebo okolních zemích? Vy osobně byste doporučil instalaci EcoGeo?
Případně jaké TČ byste doporučil, když požaduji kromě topení do podlahovky a radiátorů také chlazení do podlahovky a fancoilů. Také se mi dosti líbí využití části odpadního tepla pro ohřev TV a zbytku tepla pro regeneraci zemního kolektoru.
  • 8. 1. 2019  02:58
  • Petr

Takovýchto tepelných čerpadel země/voda s chlazením se prodají v Evropě řádově jen tisíce za rok, nikoliv desetitisíce jako u běžných vzducháčů a pokud fungují, tak se o nich díky malému výskytu v diskuzích moc nedočtete:-)
Nechte si od dodavatele předložit reference, případně se na nějaké jeďte podívat.
Já jedno v provozu viděl a měl jsem z toho dobrý dojem.
  • 8. 1. 2019  07:19
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku